Typy lekcí

 
Skupinové lekce

Pilates matwork - cvičí se v lekcích uzavřených nebo otevřených. Rozdělení na začátečníky a pokročilé. Většinou s lehkými pomůckami, viz vybavení studia.

Zdravá zádaPřesné nastavení jednotlivých částí těla tak, aby tělo zdravě fungovalo. Kladen důraz na dech, jednotlivé přechody v pozicicích. Pomalejší tempo.

Pilates foam roller / válec - otevřená skupinová lekce vhodná pro všechny. Výborná pomůcka pro uvolnění svalového napětí. Zlepšuje pružnost a ohebnost celého těla. Jedná se o balanční a zároveň stabilizační pomůcku. Zefektivňuje práci hlubokého stabilizačního systému. 

Fitball - velké míče - otevřená skupinová lekce vhodná pro všechny. 

Pilates Flowdynamičtější pilates s hudbou. Lektor nekontroluje své klienty, udává tempo – cvičí s klienty, jen slovně navádí. (Nutno znát základy pilates, nevhodné pro úplné začátečníky) 

PowerjógaPowerjóga je systém, který vytváří v těle vysoký stupeň energie, vitality a svobody. Cílem je zdraví, pružnost, síla těla a mysl. Jako směr se vyznačuje hlavně fyzickým tělem. Určena pro zlepšení fyzické kondice a zapojujeme vždy i psychickou část, která využívá i klasická jóga

TRX - závěsný systém, který skýtá plno variací, jenž vám pomohou k rozvoji mobility páteře a síly středu těla. Přináší maximální výsledky v minimálním čase. pomůže vybudovat pevnou a zdravou postavu. TRX buduje silné a stabilní jádro. Vhodné pro všechny věkové kategorie.

SM - SYSTÉM 

  • protažení těla směrem vzhůru
  • intenzivní posílení šikmých svalů břišních
  • vysoce efektivní aktivní strečink
  • rychlý nástup kontrakce stabilizačních svalových spirál ve vratkých pozicích
  • kondiční trénink a regenerace pro sportovce
  • možnost posílit břišní svaly tam, kde jiný způsob posilování je nemožný (diastáza přímých svalů břišních)
  • možnost léčit nemoci páteře, u kterých dosavadní léčba selhala (skolióza, výhřezy meziobratlových disků, dysbalance, bolesti kloubů)
  • stabilní chůze

Pilates pro děti - zvolte pro vaše dítě správné pohybové návyky už od ranného dětství, v dospělosti Vám za to poděkují. (děti 6-12 let) 

 

 

Otevřené lekce:
Lekce do kterých mohou vstoupit vždy nově příchozí, bez rozdílu pokročilosti v pilates. Lekce vhodné pro osoby, kteří jsou vytíženi pracovně tak, že né vždy mohou cvičit ve stejný den a hodinu. 
Uzavřené lekce:

Výhodou je stejný kolektiv lidí, a hlavně viditelný posun na vašem těle. Do vašich lekcí nebudou stále přicházet noví lidé, kteří mohou chod hodiny narušit a pokročilejší klienty tak zdržovat. (nutná rezervace předem, forma 5-měsíčního kurzu, kurzy jsou pro začátečníky i pokročilé)

 

Individuální lekce

Chcete se posunout rychleji dál? Zkuste individuální trénink, kde vás ihned opravím, zajistím trénink na míru vašeho těla a vy si budete jisti, že cvičíte prospěšně pro své tělo. (Protože každý pohyb je v určitým smyslu prospěšný, ale je i zdravý pro naše tělo?)