Filip Morkus

Od útlého věku jsem byl zapálený do různých sportů od hokeje, přes fitness, aikido, až třeba po jezdectví. Zájmy se se zvyšujícím věkem různě měnily. Některé jako horské kolo, fitness a různé letní aktivity mi zůstaly dodnes.

V lednu 2017 jsem se však rozhodl navštívit hodinu jógy v Pilates Lenka studiu. Důvodem byl pocit, že musím trochu to zkrácené tělo z posilovny protáhnout, jóga přece o protahování je, ne? Když jsem zjistil, že jóga zdaleka není jen o protahování, že se tam dokonce třeba i posiluje a že je plná zajímavých a hlavně funkčních ásan, že mě přestala trápit různá pobolívání zad, ramen, atd. Dokonce jsem zjistil, že lze jógu přenášet i do běžného života. V neposlední řadě mě bavila a zajímala natolik, že jsem do ní chtěl proniknout hlouběji, chtěl jsem si umět správně zacvičit sám, dozvědět se jak to vlastně všechno funguje. Proto jsem se po krátké konzultaci a malém popostrčení od mé lektorky Lenky (za což moc děkuji) přihlásil koncem roku 2018 na rekvalifikační kurz instruktora jógy do IQ pohyb Akademie v Praze.

Ač původním záměrem nebylo absolvovat rekvalifikační kurz kvůli vedení lekcí. Tak v létě 2019 po absolvování kurzu, který mimochodem předčil očekávání v získaných znalostech, jež mi zásadním způsobem otevřel oči v tom, jak naše tělo funguje, jak s ním správně zacházet a dal nespočetně dalších poznatků. Jsem nakonec velice rád, že moje cesta pokračovala do studia na lekce jógy, avšak už i v roli lektora. Ve studiu na lekcích jógy se potkávám s úžasnými klienty, se kterými je cvičení jednoduše radost sama.

Neusnul jsem však na vavřínech a stále se hodlám posouvat, vzdělávat a zdokonalovat. A to, protože jak sami jistě víte "jóga je cesta a nikoli cíl". Čím pronikáte ve znalostech a praxi hlouběji, tím chcete vědět více a více.

Pokud jste dočetli až sem, tak děkuji za váš čas, pozornost a budu se těšit třeba někdy na některé z lekcí "NACVIČENOU" ... Namaste


Absolvované kurzy, certifikace a rekvalifikace

2021

  • Core - dech a diastáza - držení těla úroveň 2 - Petr Zbyněk, IQ Pohyb

2020

  • Core - zásobník cviků - držení těla úroveň 1 - Petr Zbyněk, IQ Pohyb
  • Pěnový válec - foam roller - Lenka Vokřínková, IQ Pohyb
  • Funkční noha, chodidlo 1 - držení těla úroveň 2 - Daniel Muller, IQ pohyb

2019

  • Rekvalifikace MŠMT - Instruktor jógy - Lenka Vokřínková, IQ pohyb
  • Držení těla - Daniel Muller, IQ pohyb
  • Pletenec dolní končetiny - Daniel Muller, IQ pohyb
  • Pletenec horní končetiny - Daniel Muller, IQ pohyb